ПРО ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

 

Прозорість та відкритість діяльності закладу


 

Шановний відвідуваче!

Згідно Закону України "Про освіту", який вступив в силу з 28.09.2017 р., а саме статті 30 "Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти", будь яка особа повинна мати доступ до інформації про діяльність навчального закладу.

В цьому розділі Ви маєте змогу ознайомитись з документами, звітами, інформацією, що стосується діяльності нашого закладу.

 

Стаття 30 .Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти (скорочено).

1. Заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднюють таку інформацію.

2.Заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до інформації та документів:

3. Заклади освіти, що отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством.

4. Інформація та документи, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, якщо вони не віднесені до категорії інформації з обмеженим доступом, розміщуються для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів з дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.

ДОШКІЛЛЯ У ПРІОРИТЕТАХ УРЯДУ НА 2021 РІК

Кабінет Міністрів визначив якісну та доступну дошкільну освіту одним із ключових пріоритетів на 2021 рік. У плані пріоритетних дій Уряду йдеться про 5 кроків щодо дошкілля, дізнатись більше про кожен із яких можна на сайті МОН.

П’ять пріоритетних дій щодо дошкілля відповідно до плану:

  1. розроблення та подання Уряду проєкту нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту»;
  2. впровадження нового Базового компонента дошкільної освіти;
  3. запровадження внутрішнього оцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах дошкільної освіти на основі критеріїв якості дошкільної освіти (ECERS-3);
  4. розроблення та впровадження професійних стандартів за професіями «Вихователь» та «Директор закладу дошкільної освіти»;
  5. створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти.

 


Структура та органи управління закладом дошкільної освіти

Система управління закладом дошкільної освіти освіти визначається Законом україни «Про освіту» та установчими документами.

Управління закладом дошкільної освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами закладу, здійснюють:

Засновник – КОМПАНІЇВСЬКА селищна радА здійснює управління  затверджує установчі документи закладу освіти, їх нову редакцію та зміни до них;укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, призначеним у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти; розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти;затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством;здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти; здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу освіти; забезпечує створення у закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування; здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками; реалізує інші права, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

Керівник закладу освіти – директор  в межах наданих йому повноважень: організовує діяльність закладу освіти; вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти; призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки; забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм; забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти; забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти; сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти; сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти; здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.

Колегіальний орган управління закладу освіти

Основним колегіальним органом управління закладу освіти є педагогічна рада, яка створюється у порядку, передбаченому спеціальними законами.

До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його директор. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

·         схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;

·         формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

·         розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі;

·         визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

·         затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

·         обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;

·         затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

·         заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

·         розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

·         визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;

·         ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення у

·          здобувачів освіти, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

·         розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

·         має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу.

Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями керівника закладу.

Колегіальний орган громадського самоврядування

1. Органи батьківського самоврядування:  батьківські збори, батьківські комітети

2. Загальні збори  колективу закладу дошкільної освіти

 


                                                                                  НАКА
З

директора комунального закладу «Роздольський заклад дошкільної освіти «Пролісок» Компаніївської селищної ради

Від «18   »_березня  2020 року                                                    № 6

с. Роздолля

Про зміну назви закладу освіти

    Відповідно до рішення Компаніївської селищної ради від 26.01.2021 року № 151, про внесення змін  в частині повного найменування  з комунального Роздольського дошкільного навчального закладу «Пролісок» на комунальний заклад «Роздольський заклад дошкільної освіти «Пролісок» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області

 НАКАЗУЮ:

1. Здійснити відповідні організаційні заходи, пов’язані з перейменуванням комунального Роздольського дошкільного навчального закладу «Пролісок» на комунальний заклад «Роздольський заклад дошкільної освіти «Пролісок» Компаніївської селищної ради Кіровоградської області

2. Довести цей наказ до відома працівників закладу.

3. Провести всі необхідні заходи щодо державної реєстрації змін у назві закладу освіти у відповідних державних органах.

4. Вжити заходів щодо ліквідації старої та виготовлення нової печатки, штампа, вивісок  закладу освіти.

5. Затвердити фірмовий бланк закладу. Листування з іншими підприємствами, установами і організаціями  здійснювати  лише на бланках закладу.
6. Внести записи до трудових книжок працівників закладу освіти про зміну назви відповідно до Інструкції про ведення трудових книжок.

8. Контроль за виконанням даного наказу лишаю за собою.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ РЕДАКЦІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗАКЛАД  ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 86 від 27 січня 2021 р., якою вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003р. №305 “Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад”.

Змінами оновлено перелік дітей, яких зараховують до ЗДО першочергово. Так, першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:

1.           проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);

2.           є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

3.           є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

4.           належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

5.           належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

6.           перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

7.           діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

8.           мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Крім того, оновлено перелік підстав для відрахування дитини з державного (комунального) закладу дошкільної освіти:

1.           за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2.           на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3.           у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4.           у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5.           у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#n9   постанова

Необхідні документи  для   зарахування:

  • довідка  дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;
  • свідоцтво про народження дитини.

 Правила прийому у заклад дошкільної освіти

    Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює керівник протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

    Під час прийому дитини до  закладу дошкільної освіти керівник ознайомлює батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом закладудошкільної освіти, іншими документами, що регламентують його діяльність.
    За дитиною зберігається місце в  закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб , які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
    Відрахування дитини з  закладу дошкільної освіти може здійснюватись:
- за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що включає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація ЗДО повинна письмово повідомити батьків про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
    Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідні для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів. Харчування дітей у ЗДО та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

    Медичне обслуговування дітей у  закладі дошкільної освіти здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату цього закладу або відповідних закладів охорони здоров’я, і передбачає проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, інформування батьків або осіб, що їх замінюють.

Держава гарантує надання пільг при влаштуванні дітей у заклади дошкільної освіти

 1. Дітям батьків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (позачергово). Згідно з п.17 статті 20 та п. 2  статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» 

2. Діти, які проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками) (першочергово). Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

 3. Діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти (першочергово). Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

 4. Діти, які є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти (першочергово). Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

 5. Діти, які належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями (першочергово). Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

6. Діти, які належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей (першочергово). Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

 7. Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей (першочергово). Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

8. Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів (першочергово).  Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

 9. Діти, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону. Дітям військовослужбовців, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до п. 4  статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (першочергово).  Згідно постанови КМУ від 12.03.2003 р. № 305 (в редакції постанови КМУ від 27.01.2021 р. № 86)

Діти з особливими потребами, у тому числі з інвалідністю  можуть відвідувати групи для дітей до (4-6) років відповідно до висновку психолого-медико-педагогічної консультації залежно від рівня та ступеня порушення.

Звернень від батьків або осіб які їх замінюють, дітей з особливими потребами на 2020-2021 навчальний рік не зареєстровано.

Немає коментарів:

Дописати коментар